Zamknij

Tragiczny finał poszukiwań policji. Odnaleziono zwłoki 17-latka

18.07.2019 13:00
Tragiczny finał poszukiwań policji. Odnaleziono zwłoki 17-latka
fot. Policja Wrocławska

Policja odnalazła zwłoki zaginionego 17-letniego Wojciecha Wawrzyniaka — informuje „Gazeta Wrocławska”. Nastolatka ostatni raz widziano 13 lipca w miejscowości Sulistrowice pod Wrocławiem (woj. dolnośląskie).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

17-letni Wojtek Wawrzyniak 13 lipca w sobotę przebywał nad Zalewem Sulistrowickim, położonym niedaleko Wrocławia. Po zaginięciu nastolatka policja wodna, strażacy oraz WOPR dokładnie przeszukali zbiornik. Chłopca jednak tam nie znaleziono.

Wr_poszukiwania topielca sulistrowice1

 

Wr_poszukiwania topielca sulistrowice2

 

Wr_poszukiwania topielca

fot.Policja Wrocławska/ www.wroclaw.policja.gov.pl

Zobacz także

Na brzegu funkcjonariusze odkryli ubrania, telefon komórkowy oraz dokumenty potwierdzające tożsamość Wojtka. Jak relacjonowali świadkowie, 17-latek miał wejść do wody około godziny 17.00 i już więcej nie pojawić się w polu widzenia. Oprócz WOPR, straży pożarnej i policji, do akcji zaangażowano także płetwonurków. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeczesali oni dno jeziora, po chłopcu nie było jednak śladu.

Zobacz także

Jak z kolei podawał portal „Zaginieni przed laty” na Facebooku, służby z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczały utonięcie, ponieważ zalew został bardzo dokładnie sprawdzony (użyto również sonaru – red.), a ciała nastolatka nie znaleziono.

AKTUALIZACJA

W czwartek rano służby poinformowały o natrafieniu na ciało mężczyzny. Z doniesień „Gazety Wrocławskiej” wynika, że są to zwłoki nastolatka.

– Przed godz. 10 z wody wyciągnięto ciało mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to zaginiony 17-latek – mówi Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji, dla „Gazety Wrocławskiej”.

RadioZET.pl/Fundacja Itaka/wp.pl/Gazeta Wyborcza