Zamknij

Cukier będzie jeszcze droższy? Wiceminister chce wprowadzić podatek od cukru

Redakcja
25.06.2018 08:49
Cukier
fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Jeżeli życie dosładzacie sobie białym proszkiem, rozważcie zabezpieczenie na ten cel dodatkowych środków. Wiceminister zdrowia stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby dodatkowe opodatkowanie cukru. Chociaż brzmi to absurdalnie, to podobne rozwiązanie wprowadzono m.in. w Wielkiej Brytanii.

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski powiedział w rozmowie z „Super Expressem” coś, co zaniepokoi wszystkich miłośników coli. Według niego dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie podatku od cukru, tak jak w Wielkiej Brytanii. O taką daninę, w wysokości co najmniej 20 proc., apeluje również WHO.

Zagłosuj

Twój ulubiony napój gazowany to:

Liczba głosów:

– To jest jak akcyza na papierosy. Należy iść w tym kierunku. Otyłość wśród Polaków jest wysoka. Dlaczego nie walczyć z nią przez podwyższenie cen? – powiedział wiceminister Maciej Miłkowski.

W Wielkiej Brytanii i w Irlandii podatek od cukru obejmuje słodzone napoje. Każde 100 ml napoju, do którego wsypano ponad 5 gramów cukru, kosztuje dodatkowe 22 pensy więcej. Jeżeli cukru jest ponad 8 gramów, to doliczyć trzeba 29 pensów.

Zobacz też:

RadioZET.pl/SE.pl/maal