Zamknij

Brutalne morderstwo strażaka z Susza. Śledczy postawili zarzuty bratu

22.09.2021 15:33
Marek Nowicki
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu

Sąd Rejonowy w Iławie aresztował na trzy miesiące 56-latka, który jest podejrzany o zabójstwo brata. Policja poinformowała, że zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Zamordowany 55-latek był przez wiele lat członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu.

Do zabójstwa mieszkańca Susza doszło w minioną sobotę. Policjanci w domu znaleźli 55-latka, który miał rany głowy.

Według ustaleń policji w Iławie 55-latka zabił rok starszy brat. Podejrzany przyznał się do zabójstwa. Prokurator Rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki przekazał w rozmowie z TVN24, że w Jeziorze Suskim śledczy znaleźli narzędzie zbrodni. – To siekiera – poinformował prokurator.  Potwierdził również, że podejrzany został zatrzymany. Mężczyznę przesłuchano i postawiono mu zarzuty.

Susz. Zabójstwo 55-letniego strażaka. Brat z zarzutem zabójstwa

Zamordowany 55-latek był strażakiem-ochotnikiem. Oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska wyjaśniła, że do 2007 roku pełnił funkcję kierowcy w drużynie, bardzo często będąc na pierwszej linii działań ratowniczych. Za ratowanie topiącego się mężczyzny w 2006 roku w Jeziorze Suskim został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Strażacy z Susza w sobotę pożegnali zmarłego kolegę w sobotę. „Z ogromnym smutkiem chcielibyśmy poinformować, że w dniu dzisiejszym, śmiercią tragiczną zginął były, wieloletni druh naszej jednostki Marek Nowicki. (…) Zapamiętamy go jako świetnego kierowcę i kolegę z niepowtarzalnym poczuciem humoru” – napisali strażacy.

RadioZET.pl/PAP - Joanna Kiewisz-Wojciechowska, Agnieszka Libudzka/TVN24/oprac. AK