Sędzia sądu okręgowego brał udział w kolizji. Był pijany i zbiegł z miejsca zdarzenia

Redakcja
04.08.2018 12:59
Suwałki
fot. Google Street View

Niegroźna kolizja dwóch samochodów poskutkowała ucieczką z miejsca zdarzenia jednego z jej uczestników. Jak dowiaduje się Polsat News, tą osobą był sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach. Miał mieć w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Incydent miał miejsce w piątek o godz. 14 na ul. Partyzantów w Suwałkach. Kolizja sama w sobie była niegroźna, żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. Obaj mieli za to ustalić, że zjadą na najbliższe pobocze i przedyskutują sytuację.

Był pod wpływem alkoholu

W pewnym momencie jednak jedno z aut niespodziewanie przyspieszyło i odjechało. Drugi z uczestników zajścia zdążył jednak zapisać numery rejestracyjne i przekazać je policji. Funkcjonariusze zatrzymali drugiego z kierowców w Augustowie. Przebadali go alkomatem, który wykazał obecność alkoholu na poziomie 1,8 promila. 

Zobacz także

Wtedy okazało się, że zatrzymany jest sędzią - wyjął bowiem legitymację sędziowską i zaczął zasłaniać się immunitetem. Gdy na miejsce przyjechał prokurator, badanie alkomatem powtórzono.

Zatrzymany to sędzia z Suwałk

- Mogę potwierdzić niestety, że taki fakt miał miejsce i dotyczy to sędziego Sądu Okręgowego w Suwałkach - przekazał w rozmowie z Gazeta.pl sędzia Marcin Walczuk, rzecznik prasowy suwalskiego Sądu Okręgowego. Portal zweryfikował więc nieoficjalne doniesienia Polsat News.

- Nie znamy szczegółów tego zdarzenia, ewentualne decyzje na poziomie sądu mogą zostać podjęte dopiero w poniedziałek, po przesłaniu oficjalnych informacji od policji lub prokuratury - dodał.

Zobacz także

RadioZET.pl/PolsatNews/Gazeta.pl/MP