Zatrzymano 21-latka, który groził bronią nastolatce

Redakcja
23.01.2018 10:40
 Zatrzymano 21-latka, który groził bronią nastolatce
fot. Archiwum Radia ZET

Policja zatrzymała 21-letniego Mateusza S. z Sejn (Podlaskie), który tydzień temu groził 14-latce z Suwałk bronią i próbował ją zmusić, by poszła z nim do mieszkania. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Podejrzany mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 23 stycznia na terenie powiatu sejneńskiego. Dzień wcześniej został za nim wydany list gończy, bo nie stawiał się na policji w ramach dozoru policyjnego. Postanowieniem sądu 21-latek trafi na 14 dni do aresztu.

Prokuratura w ubiegłym tygodniu postawiła mu zarzut stosowania gróźb i przemocy wobec 14-latki z Suwałk. W ubiegłą niedzielę wieczorem dziewczyna wyszła na spacer z psem. Podszedł do niej 21-latek, który przyłożył jej do brzucha pistolet i próbował zmusić, by poszła z nim do jego mieszkania. Mężczyznę wystraszyli przechodnie.

Napastnik zaraz potem został zatrzymany. Nie chciał otworzyć policji drzwi, więc funkcjonariusze wyważyli je. Przy mężczyźnie znaleźli pistolet śrutowy. Okazało się, że 21-latek pochodzi z Sejn i wynajmuje mieszkanie w Suwałkach. Był pod wpływem alkoholu.

Prokuratura postawiła mu zarzuty i dwa dni później wypuściła na wolność. Zastosowała wobec niego środki wolnościowe, m.in. dozór policyjny i zakaz zbliżania się do poszkodowanej.

Według informacji PAP, podejrzany dwa razy nie stawił się na dozór policyjny i ukrywał przed policją. Dlatego prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt i wystawiła za nim list gończy.

Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/SI/PAP