Świąteczna paczka dla Jarosława Kaczyńskiego. W niej... paragon za zakupy

Redakcja
22.12.2017 09:58
Świąteczna paczka dla Jarosława Kaczyńskiego. W niej... paragon za zakupy
fot. Facebook/SLD Wrocław

Chleb, jajka, masło, karma dla kota, kartka ze świątecznymi życzeniami oraz paragon za zakupy - taki świąteczny prezent dla Jarosława Kaczyńskiego od SLD powędrował na ulicę Nowogrodzką. Politycy chcą pokazać prezesowi PiS, jak gwałtownie wzrosły ceny produktów. 

Zagłosuj

Czy zrobiłeś/aś już świąteczne zakupy?

Liczba głosów:

- Przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla Jarosława Kaczyńskiego. Trzy lata temu prezes robił zakupy w jednym z dyskontów i tam pokazywał drożyznę. My natomiast chcemy pokazać, że podstawowe produkty takie, jak chleb, jajka, masło, jabłka i olej rzepakowy zdrożały od tego czasu o około 30 proc. – powiedział w rozmowie z Onetem Dominik Kłosowski, wrocławski radny SLD.

Z wyliczeń wrocławskich polityków SLD wynika, że 2014 roku za paczkę świąteczną dla prezesa PiS zapłaciliby 28 zł. Aktualnie kwota za te same produkty wzrosła do 40 zł. 

- Wysyłamy paczkę do siedziby PiS na ul. Nowogrodzką, że pan prezes wiedział, ile Polaków więcej będą kosztowały święta, bo z obserwacji wynika, że on sam zakupów nie robi. Wydatki na jedzenie stanowią największą część budżetu Polaków – dodaje Dominik Kłosowski.

Zobacz także

Jak wynika z badania MilleŚwięta, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, średnio polska rodzina wyda na tegoroczne święta Bożego Narodzenia blisko 1 615 zł (w 2016 r. było to 1 476 zł wg danych IBRiS).

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować
RadioZET.pl/Onet/DG