Zamknij

Jaki o Biedroniu. "Bezczelność to mało powiedziane"

Joanna Zaremba
22.03.2019 16:02
Jaki o Biedroniu. "Bezczelność to mało powiedziane"
fot. Adrian Kumor/REPORTER/East News

"Dziś nie do pary! A wszystko za sprawą tego, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa" – napisał na swoim Twitterze Robert Biedroń, publikując swoje zdjęcie w niepasujących skarpetkach. Jego wpis oburzył wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, wśród internautów rozpoczyna się akcja #niedopary. W ramach inicjatywy, ludzie zakładają niepasujące do siebie skarpetki, fotografują je i publikują zdjęcia w mediach społecznościowych.

Zobacz także

W apel chętnie włączają się osoby medialne, politycy, gwiazdy, sportowcy.

Fotografię skarpetek nie do pary zamieścił także na swoim Twitterze lider partii Wiosna, Robert Biedroń.

"Dziś nie do pary! A wszystko za sprawą tego, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Różni ale równie ważni!” – oznajmił przewodniczący Wiosny.

"Bezczelność to mało powiedziane"

Post ten nie umknął uwadze wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego – który wychowuje synka z zespołem Downa. Wypowiedź Biedronia nie przypadła mu do gustu, o czym również dał znać na Twitterze.

"Lewicowi politycy, którzy popierają aborcje eugeniczna - przez która dzieci z ZD w wielu państwach już się nie rodzą - lansują się dziś na #Światowy Dzień Zespołu Downa. Bezczelność to mało powiedziane" – napisał oburzony polityk.

Zobacz także

Na słowa wiceministra zareagowało wielu użytkowników.

"Chyba tylko w Polsce, taki dzień jak Światowy Dzień Zespołu Downa służy do robienia agresywnej pseudo-polityki, zamiast uświadamiać i uczyć ludzi czegoś dobrego" – napisał jeden z nich.

Zobacz także

"A pan dalej nie pojął, że prawo do wyboru nie wyklucza wsparcia i solidarności??? Świat nie jest czarno-biały." – komentowała z kolei inna internautka, zwracając się do wiceministra.

RadioZET/Twitter/JZ