Zamknij

Dramat na szkolnym basenie. Prąd z suszarki poraził dwie dziewczynki

Dominik Gołdyn
21.03.2019 13:14
Dramat na szkolnym basenie. Prąd z suszarki poraził dwie dziewczynki
fot. Shutterstock

O krok od tragedii na basenie w Świdniku w województwie lubelskim. Dwie uczennice podstawówki podczas suszenia włosów zostały porażone prądem. Sprawę badają dwie niezależne grupy elektryków. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, mieszkańcy Świdnika poinformowali jednego z miejskich radnych o niepokojących zdarzeniach w Szkole Podstawowej nr 5. Dwie uczennice korzystające z basenu podczas suszenia włosów w szatni zostały porażone prądem. Matka jednej z nich mówi, że dziewczynka teraz boi korzystać się z suszarek. 

– Wystarczyłoby jednak, aby któreś z dzieci było chore na serce. Konsekwencje mogłyby być poważniejsze – mówi jeden z rodziców.

Zobacz także

Władze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku zleciły sprawdzenie sprawności instalacji elektrycznej i urządzeń elektrycznych w budynku. Dwie niezależne grupy elektryków wykluczyły zwarcie. Dyrektor placówki zapewnia, że basen był wyposażony w najlepsze suszarki dostępne na polskim rynku. 

– Najprawdopodobniej wymienimy wszystkie suszarki na nowe i przeniesiemy je na korytarz, kładąc nową instalację elektryczną – dodaje. 

RadioZET.pl/DG