Zamknij

Samochód wystrzelił w powietrze. Niecodzienne nagranie z ulewy

02.07.2022 11:44
Studzienka wybuchła pod autem
fot. @justynawypych147/TikTok (screen)

Niecodzienna sytuacja na jednej z ulic Świdwina (woj. zachodniopomorskie). Mieszkanka nagrała, jak pokrywa od kanalizacji wystrzeliła pod samochodem. Tylna część pojazdu na chwilę uniosła się w powietrzu. W piątek przez Pomorze Zachodnie przechodziły bardzo gwałtowne ulewy.

Gwałtowne burze od kilku dni dają się we znaki w wielu regionach Polski. W piątek po południu ulewy przechodziły przez Pomorze Zachodnie. Mieszkanka Świdwina nagrała i opublikowała w sieci film, na którym widać skalę żywiołu. 

Wideo pokazuje, jak do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną dojeżdża samochód osobowy. Ulice są już mocno zalane od nadmiaru padającego deszczu. Auto znalazło się tuż nad studzienką kanalizacyjną, która niespodziewanie wystrzeliła.

Studzienka wystrzeliła pod samochodem

Tylna część samochodu podniosła się, a auto przejechało kilka metrów tylko na przednich kołach. Po chwili pojazd zatrzymał się i, jak wynika z nagrania, kierująca nim kobieta włączyła światła awaryjne i sprawdziła, co dzieje się na miejscach pasażerów. 

Wideo opublikowane na TikToku obejrzano już ponad 1,4 mln razy. Cześć komentujących internautów zwracała uwagę na zachowanie kobiety kierującej pojazdem, jak i fakt uchwycenia takiego nietypowego momentu na wideo.

Od piątku do godz. 7.30 w wyniku burz i towarzyszących im intensywnych opadów deszczu straż pożarna w województwie zachodniopomorskim interweniowała 840 razy – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C