Zamknij

Zginęli w wypadku dzień przed ślubem. Uczelnia żegna swojego wykładowcę. "Kolega i Przyjaciel"

01.09.2021 20:01
Wypadek
fot. PAP

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło we wtorek w miejscowości Świeca (woj. wielkopolskie). Ofiarami byli wykładowca poznańskiego UAM oraz jego narzeczona, którzy następnego dnia mieli się pobrać. Teraz macierzysta uczelnia we wzruszającym wpisie żegna swojego pracownika. 

Wypadek w Świecy koło Odolanowa (woj. wielkopolskie) wstrząsnął opinią publiczną. Ze wstępnych ustaleń Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wynika, że osobowy citroen zjechał częściowo na pobocze i ustawił się bokiem. Wtedy ciężarówka uderzyła przodem w bok samochodu, który wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy.

W wyniku zderzenia zginęły dwie osoby jadące citroenem - 26-letnia Martyna i 32-letni Bartosz, który dzień później mieli wziąć ślub w kościele pw. św. Anny w Niedźwiedziu Wlkp. k. Ostrzeszowa – w rodzinnych stronach kobiety. 

Wypadek w Świecy. Nie żyje wykładowca UAM i jego narzeczona

O tym, że mężczyzną, który zginął tragicznie wraz z narzeczoną, był dr inż. Bartosz Wojtyra z poznańskiego UAM, poinformował w mediach społecznościowych jego macierzysty Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

"Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra" - napisano. 

"Z żalem zawiadamiamy, że 31 sierpnia 2021 r. zmarł dr inżynier Bartosz Wojtyra, adiunkt w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, Sekretarz Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce" - taką informację można z kolei przeczytać w komunikacie, który opublikowano na oficjalnej stronie internetowej UAM. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook/UAM