Zamknij

W trakcie policyjnego pościgu auto wbiło się w dom. 21-latek zginął na miejscu

15.01.2022 14:36
Świerklany
fot. Facebook/Śląska Policja

21-letni kierowca zginął w sobotę, uciekając przed policyjnym pościgiem w Świerklanach w powiecie rybnickim (woj. śląskie). Mężczyzna wjechał w dom samochodem, który został skradziony dzień wcześniej - przekazała policja.

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 10 w Świerklanach (woj. śląskie) przy ul. Kościelnej. Chwilę wcześniej w rejonie Jankowic i Świerklan policjanci z patrolu zauważyli samochód, który został skradziony poprzedniego dnia. Więcej szczegółów zdradził w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkom. Ryszard Czepczor z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Świerklany. 21-latek wjechał w dom i zginął. Prowadził skradzione auto

- Używając świetlnych dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania policjanci próbowali zatrzymać ten samochód, jednak kierowca nie stosował się do wydawanych mu poleceń i podjął próbę ucieczki. Jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad samochodem wyprzedzając inne pojazdy – zjechał na pobocze i uderzył w budynek - opisywał policjant.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowały w mediach społecznościowych Śląska Policja oraz Facebookowy profil "Rybnik i okolice - informacje drogowe 24H":

Kierujący samochodem 21-latek - mieszkaniec powiatu rybnickiego - zmarł na miejscu w wyniku doznanych obrażeń. Policjanci zakończyli już zabezpieczanie śladów w miejscu wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (K. Konopka)/Facebook

C