Para prezydencka życzy Polakom radości płynącej ze wspólnego świętowania

Redakcja
24.12.2017 11:01
Para prezydencka życzy Polakom radości płynącej ze wspólnego świętowania
fot. prezydent.pl

Radości płynącej ze wspólnego świętowania, serdeczności i rodzinnej atmosfery życzy Polakom prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Prezydent namawia też, by nadchodzący rok – stulecia odzyskania niepodległości był czasem refleksji nad sprawami dla Polski najważniejszymi.

Życzenia Świąteczne od Pary Prezydenckiej

„Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Polakom, w kraju i za granicą, radości płynącej ze wspólnego świętowania, życzymy wiele serdeczności przy łamaniu się opłatkiem i rodzinnej atmosfery przy wigilijnej wieczerzy" – powiedział prezydent w specjalnym nagraniu zamieszczonym przez Kancelarię Prezydenta w internecie w wigilijny poranek.

Zobacz także

Prezydent zwrócił również uwagę, że w Polsce święta te „mają zawsze szczególny charakter", gromadząc przy świątecznym stole „całą rodzinę i wszystkich bliskich".

„Symbolika wigilijnego wieczoru każe nam myśleć o tym, co nas łączy, odnawia rodzinne więzi, przypomina, jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. Pielęgnujmy w sobie ten dar, bądźmy razem, niech to poczucie wspólnoty, którego w tych dniach doświadczamy, towarzyszy nam przez cały nadchodzący rok" – podkreślił Andrzej Duda.

Pierwsza dama zaznaczyła z kolei, że święta Bożego Narodzenia to czas, „kiedy chcemy okazywać innym wiele serca". „Niech więc życzliwość połączy dziś wszystkich ludzi dobrej woli. Pamiętajmy o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej obecności i pomocy" – apelowała.

„Życzymy pięknych spędzonych razem z bliskimi świąt Bożego Narodzenia" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Zobacz także

„A nadchodzący rok, w którym będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości, niech będzie też czasem starań dla naszej wspólnej ojczyzny, Rzeczypospolitej, czasem refleksji nad sprawami dla niej najważniejszymi" - podkreślił prezydent.

Wigilia to dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „vigilia" - oznaczającego czuwanie. Wigilią nazywana jest także uroczysta wieczerza, do której tego dnia zasiada się o zmroku, w gronie rodziny i najbliższych.

RadioZET.pl/SI/PAP