Tragedia na DK 19. Zginęła jedna osoba

Redakcja
04.02.2019 13:19
Tragedia na DK 19. Zginęła jedna osoba
fot. Policja.pl

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19 w Świętej Wodzie nieopodal Białegostoku. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z busem i samochodem osobowym zginęła jedna osoba. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii na DK 19 doszło w poniedziałek, po godzinie 5, w pobliżu Świętej Wody koło Białegostoku. Jak podaje „Fakt”, w trakcie momentu wyprzedzania samochód ciężarowy zderzył się z busem i samochodem osobowym. Kierowca busa zginął na miejscu.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący busem wykonywał manewr wyprzedzania audi i zderzył się z tirem – powiedział Marcin Gawryluk z podlaskiej policji. 

Zobacz także

Policja wciąż apeluje do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność w trakcie trudnych warunków drogowych. W poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu na terenie woj. wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a przed roztopami na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy większości kraju, z wyłączeniem woj. zachodniopomorskiego i terenów wschodnich.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/Fakt/PAP/DG