Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia na DK 19. Zginęła jedna osoba

04.02.2019 13:19
xxx wiadomosci

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19 w Świętej Wodzie nieopodal Białegostoku. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z busem i samochodem osobowym zginęła jedna osoba. 

Tragedia na DK 19. Zginęła jedna osoba fot. Policja.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii na DK 19 doszło w poniedziałek, po godzinie 5, w pobliżu Świętej Wody koło Białegostoku. Jak podaje „Fakt”, w trakcie momentu wyprzedzania samochód ciężarowy zderzył się z busem i samochodem osobowym. Kierowca busa zginął na miejscu.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący busem wykonywał manewr wyprzedzania audi i zderzył się z tirem – powiedział Marcin Gawryluk z podlaskiej policji. 

Policja wciąż apeluje do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność w trakcie trudnych warunków drogowych. W poniedziałek IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu na terenie woj. wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a przed roztopami na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy większości kraju, z wyłączeniem woj. zachodniopomorskiego i terenów wschodnich.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/Fakt/PAP/DG 

Oceń