TVP Info uśmierciło suwerenną Polskę. Fatalna wpadka na Twitterze [FOTO]

Redakcja
11.11.2017 16:41
TVP Info uśmierciło suwerenną Polskę. Fatalna wpadka na Twitterze [FOTO]
fot. PAP

''Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce'' - żartują ludzie na Twitterze. Na profilu TVP Info pojawił się wpis, w którym zabrakło dwóch liter. Efekt końcowy jest wyjątkowo niefortunny.

Zagłosuj

Czy oglądasz TVP Info?

Liczba głosów:

Od godziny 12 na placu Piłsudskiego trwały centralne obchody Święta Niepodległości. Wzięły w nich udział najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Andrzej Duda. 

Zobacz także

Prezydent w swoim przemówieniu mówił, by zawsze pamiętać, jaka była cena za niepodległość i wolność. Andrzej Duda przestrzegł, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a w procesie politycznym najważniejsze jest umacnianie niepodległości. - To jest ponad wszystkim, ponad naszymi podziałami ideologicznymi, ponad wszelkimi sporami, ponad kłótniami, a każdy spór choćby nawet najbardziej zdecydowany musi być sporem, który biegnie ku dialogowi i ku szukaniu płaszczyzny porozumienia - podkreślił prezydent Duda.

- Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości - mówił prezydent. Te słowa głowy państwa postanowiono zacytować na Twitterze TVP Info. We wpisie pojawił się jednak drobny błąd - w słowie "niech" zabrakło dwóch ostatnich liter. "Nie żyje wolna, suwerenna Polska" - głosił przez blisko pół godziny oficjalny profil Telewizji Polskiej.

Wpadkę szybko wychwycili internauci. "Czym byłby ten dzień bez faux pas TVP Info" - pisali na Twitterze. 

Marsz Niepodległości w Warszawie: 

RadioZET.pl/DG