Święto Niepodległości 2019. Oto wskazówki, jak poprawnie czcić narodowe symbole

10.11.2019 20:46
Święto Niepodległości 2019. Oto wskazówki, jak poprawnie czcić narodowe symbole
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Wywieszona przed domem powinna być czysta i mieć czytelne barwy. Nie może być pomięta lub postrzępiona, nie może też dotknąć  podłogi, ziemi, bruku lub wody – to tylko kilka ze wskazówek, które warto poznać przed właściwą celebracją Święta Odzyskania Niepodległości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na fladze nie wolno również umieszczać żadnych napisów i rysunków. Zawsze szerokości obu pasów pasów – białego i czerwonego – musi być równa, na przykład na kokardach narodowych.

Zobacz także

Hymn państwowy należy wykonywać poprawnie. Najczęściej popełniany błąd to "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". Wersja poprawna to: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy".

Zobacz także

Podczas wykonywania hymnu narodowego, należy przyjąć godną postawę. Mężczyźni w ubraniach cywilnych powinni zdjąć nakrycia głowy.

Obchody 11 listopada 2019 w Warszawie

Główne obchody Święta Niepodległości 2019 w Warszawie rozpoczną się 11 listopada około godziny 12.00. W poprzednim roku z placu Piłsudskiego najpierw wyruszyła uroczysta defilada historyczna z udziałem pododdziałów Wojska Polskiego oraz grupa rekonstrukcji historycznych. Na pewno w tym roku również nie zabraknie jej w programie obchodów Święta Niepodległości 2019 w Warszawie. Defilada przyjmowana jest przez Prezydenta m. st. Warszawy na ostatnim punkcie jej trasy.

Zobacz także

Więcej szczegółowych informacji na temat programu tegorocznych obchodów znajdziesz tutaj.

 

RadioZET/Natalia Żyto/RadioZET.pl