Zamknij

Atak z maczetami na parę z dzieckiem. Policja zatrzymała dwóch sprawców

Redakcja
06.03.2018 07:21
Atak z maczetami na parę z dzieckiem. Policja zatrzymała dwóch sprawców
fot. Fotolia

Para z małym dzieckiem została zaatakowana przez czterech mężczyzn w kominiarkach. Policja ze Świętochłowic (woj. śląskie) zatrzymała napastników. Sprawę opisuje „Gazeta Wyborcza”.

Czterech napastników jest sprawcami głośnego napadu na parę z dzieckiem. Poszkodowanego mężczyznę atakowali maczetami. Niewiele brakowało, a straciłby nogę. Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej”, motywem miały być porachunki kibolskie. 

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku w Świętochłowicach (woj. śląskie). Para spacerowała z wózkiem po miejscowości, kiedy zaatakowała ich grupka mężczyzn w kominiarkach. Wyskoczyli z samochodu i rzucili się na „swojego rywala”. Kobieta została odepchnięta. 

Teraz policja zatrzymała dwóch sprawców. Funkcjonariusze w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” poinformowali, że poszkodowany ma poważne obrażenia głowy i uszkodzoną kość piszczelową. — Jeszcze kilka ciosów maczetą i sprawcy obcięliby mu nogę — mówi „Gazecie” jeden z oficerów policji. Zatrzymani napastnicy byli kibolami Ruchu Chorzów.

Trwają poszukiwania dwóch pozostałych zamaskowanych mężczyzn.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/KM