Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Miał w domu pociski artyleryjskie, granatniki i zapas amunicji. 40-latek spod Kielc szykował się na wojnę?

27.07.2018 16:24
xxx wiadomosci

O nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz gromadzenie materiałów wybuchowych, oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Końskich (Świętokrzyskie) 40-letniego mieszkańca miasta. Tomasz K. gromadził swój arsenał w mieszkaniu i w piwnicy wielorodzinnego domu.

Arsenał Tomasza K. fot. Policja

O zakończeniu śledztwa w tej prawie poinformował w piątkowym komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Tomasz K. na początku stycznia trafił do szpitala w Końskich z urazem dłoni - miał się zranić podczas wybuchu petardy. Policjanci ustalili, że mężczyzna interesuje się militariami. Zapadła decyzja o przeszukaniu jego mieszkania i piwnicy w bloku przy ulicy Zamkowej w Końskich oraz dwóch garaży należących do mężczyzny.

Zagłosuj

Czy w Polsce powinien być łatwiejszy dostęp do broni?

Jak informowała wówczas policja, zabezpieczono tam m.in. 5 pocisków przeciwlotniczych, 3 pociski artyleryjskie, 5 zapalników, 5 granatników nasadkowych, 56 łusek amunicji strzeleckiej, blisko 560 sztuk różnej amunicji strzeleckiej, 28 sztuk amunicji strzeleckiej wojennej i 200 gramów substancji chemicznej.

Na miejsce sprowadzono saperów z Kielc i Łodzi. Na czas akcji, ze względów bezpieczeństwa, ewakuowano ok. 90 mieszkańców bloku. Przez kilkanaście godzin zablokowana była droga krajowa nr 42, przy której znajduje się budynek.

40-letni mężczyzna usłyszał zarzut "nielegalnego posiadania amunicji i gromadzenia materiałów wybuchowych, których przechowywanie może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznej wartości". Przyznał się częściowo do zarzutu i został aresztowany przez sąd.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń