Zamknij

Pijany prowadził ciężarówkę. Nie miał uprawnień, cofnął licznik o 130 tys. km

03.02.2020 16:48

Do pięciu lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, którego policjanci z Włoszczowej (woj. świętokrzyskie) przyłapali na jeździe po pijanemu, braku uprawnień i… cofniętym liczniku.

Ciężarówka policja
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Nie było mowy o jakimkolwiek przypadku – 34-latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Czarnca złamał wszelkie zasady. Policjanci z Włoszczowej sprawdzili, że prowadził ciężarówkę mając pół promila alkoholu we krwi.

Zobacz także

Później okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Na domiar złego kombinował z licznikiem pojazdu – cofnął go o 130 tysięcy kilometrów.

Wpadł w trakcie policyjnej akcji 

Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji przekazała, że pijany kierowca-oszust wpadł dziś o poranku, ok. godz. 8. podczas akcji „Bezpieczny przejazd”.

Mężczyzna ma odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzili także licznik kontrolowanego samochodu. Ciężarówka miała cofnięty drogomierz o 130 tys. km

 – powiedziała Monika Jałocha.

Zobacz także

Za popełnione czyny 34-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

RadioZET.pl/PAP/Świętokrzyska Policja