Potrącił, przejechał i uciekł. 18-latek oskarżony za śmierć pieszego

14.08.2019 23:48
Zatrzymanie
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Wieloletnie więzienie grozi 18-latkowi, który w pierwszych godzinach Nowego Roku śmiertelnie potrącił 33-letniego mężczyznę – informuje PAP.  Nastolatek zbiegł z miejsca wypadku w świętokrzyskim Zawichoście najeżdżając na potrąconego przechodnia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura zakończyła śledztwo tworząc akt oskarżenia w tej sprawie. Jak informował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, skierowano go do sądu w Sandomierzu.

Do wypadku doszło w pierwszych godzinach 2019 roku przy ulicy Plażowej w Zawichoście. Mimo reanimacji 33-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Zobacz także

Tego samego dnia zatrzymano dwie osoby, 57- i 18-latka, ojca i syna. Młodszy usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zdaniem śledczych najechał na leżącego na jezdni mężczyznę.

Kacper C. usłyszał też zarzut nieudzielenia pomocy potrąconemu. Ten sam zarzut usłyszał pasażer, który przemieszał się z C. Młody kierowca nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Choć zaczął składać wyjaśnienia później zrezygnował z tej możliwości. Grozi mu 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP