Zamknij

Nastąpiła na przewód w polu pszenicy. Nie udało się jej uratować

01.08.2019 10:40
Pole pszenicy
fot. Pixabay

Nie żyje 12-latka, która w środę wieczorem nastąpiła na położony w polu przewód linii energetycznej – informuje policja z Opatowa (woj. świętokrzyskie). Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować nastolatki.

Tragedia w miejscowości Sobótka w województwie świętokrzyskim. Z relacji policji wynika, że w trakcie spaceru 12-letnia dziewczynka wybiegła na pole pszenicy. Na jej nieszczęście nastąpiła na czynny przewód linii energetycznej.

Po godz. 21 otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do porażenia prądem osoby małoletniej. Z naszych ustaleń wynika, że dziewczynka przebywała na spacerze z mamą, po jakimś czasie, w odległości 150-200 metrów od domu weszła na pole pszenicy, gdzie prawdopodobnie nadepnęła na leżące przewody linii energetycznej.

Agata Frejlich, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opatowie

Rzeczniczka dodała, że mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować rażonej prądem dziewczynki. Policji udało się ustalić, że linia prowadziła zapewne do niezamieszkałej posesji.

Zobacz także

– Wiemy, że ta linia energetyczna prawdopodobnie doprowadzała do niezamieszkałej posesji prąd. Dlatego zakład energetyczny nie miał zgłoszenia o jakiejkolwiek awarii – poinformowała rzeczniczka opatowskiej policji.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. Tej śmierci można było uniknąć.

RadioZET.pl/PAP