W lesie znaleziono zwłoki psa. Zwierzę zostało powieszone

Redakcja
13.10.2017 12:53
Pies
fot. Facebook

Wyjątkowo obrzydliwego czynu dokonano w lesie w Stopnicy w woj. świętokrzyskim. Ktoś zamordował psa, wieszając zwierzę na drzewie. Sprawą zajęła się już lokalna policja. 

Makabrycznego odkrycia dokonał w środę mężczyzna, który wybrał się na wycieczkę do lasu. Tam zauważył przywiązanego do drzewa martwego psa - wyglądał na wcześniej podpalonego. Natychmiast powiadomił swoją znajomą, która opiekuje się porzuconymi zwierzętami. Ta z kolei zaalarmowała lokalne media.

- Mój znajomy pracował dziś w Stopnicy. W przerwie wszedł do lasu przy drodze, by zobaczyć czy nie ma grzybów. 10 metrów od drogi natknął się na martwego psa, którego ktoś powiesił a potem podpalił. Wygląda na to, że mogło się to stać dłuższy czas temu. Najprawdopodobniej jeszcze dziś organizacja, która pomaga zwierzętom, zaalarmuje o sprawie policjantów - mówi pani Ewelina Szulfik, cytowana przez portal "Echo Dnia".

Sprawą zajęła się już policja w Busku-Zdroju. Na razie trwają ustalenia okoliczności tego zwyrodniałego czynu. - Podpalenia nie było. Ktoś omyłkowo ocenił skutki rozkładu. Ustalamy, czy zwierzę zostało powieszone na drzewie czy też złapało się we wnyki założone przez kłusownika - mówił w rozmowie z "ED" Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. 

Jeżeli ktokolwiek ma informacje na temat zwierzęcia bądź zna kogoś, kto mógł popełnić tę zbrodnię, proszony jest o kontakt z buską policją pod numerem 41-37-89-205.

RadioZET.pl/Echo Dnia/MP