Zamknij

Dobre wieści dla kierowców. Nowy odcinek ekspresówki otwarty dla ruchu

Redakcja
13.12.2018 14:41
Dobre wieści dla kierowców. Nowy odcinek ekspresówki otwarty dla ruchu
fot. Twitter/GDDKiA Kielce

Kierowcy mogą już jeździć nowo wybudowanym 7-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 w Świętokrzyskiem między Chęcinami a Jędrzejowem. W czwartek otworzyła go Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Odcinek jest w pełni przejezdny mniej więcej od 12:00. Oprócz siedmiokilometrowego fragmentu S7, otwarto też węzeł w Mnichowie i – częściowo - węzeł w Brzegach.

Zobacz także

- Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu jadący od Warszawy do Krakowa kierowcy, w miejscowości Brzegi nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto, nowym dwujezdniowym odcinkiem trasy ekspresowej S7, aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnię budowanej drogi – powiedziała rzeczniczka kieleckiej GDDKiA Małgorzata Pawelec-Buras.

Po otwarciu nowego odcinka ekspresówki, do dyspozycji kierowców jest już łącznie 17 kilometrów trasy. Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku, wszystko zależy jednak od pogody.

Trasa S7 między Chęcinami a Jędrzejowem, połączy wybudowaną w 2013 r. wschodnią obwodnicę Kielc z już istniejącą obwodnicą Jędrzejowa. Koszt prowadzonych od lipca 2015 r. robót to blisko 600 mln zł. Inwestycja jest realizowana dzięki środkom Unii Europejskiej.

RadioZET.pl/PAP/JŚ