Zamknij

Sanepid ostrzega przed skażoną wodą. Uwaga na bakterie coli!

Redakcja
19.10.2017 12:04
Sanepid ostrzega przed skażoną wodą. Uwaga na bakterie coli!
fot. Pixabay

W sześciu miejscowościach gminy Wodzisław (Świętokrzyskie) woda nie nadaje się do picia; może być używana tylko do celów gospodarczych. W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jędrzejowie wydała w czwartek decyzję o unieruchomieniu wodociągu sieciowego dostarczającego wodę do sześciu miejscowości: Klemencice, Promyk, Jeziorki, Brzezinki, Sadki i Sadki Janowskie. W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.

- Woda w żadnej postaci nie nadaje się do spożycia. Może być używana tylko do celów gospodarczych np. spłukiwania wody, ale na pewno nie do celów spożywczych - powiedziała PAP sekretarz gminy Renata Koziara, która dodała, że od środy po południu dostarczana jest woda dla mieszkańców.

- W czwartek wysłaliśmy już kolejne beczkowozy. Następna dostawa będzie po południu, mieszkańcy dostaną wodę już w większych, 5-litrowych butelkach -– poinformowała Koziara, która dodała, że konieczna będzie dezynfekcja sieci wodociągowej. Kolejne badanie wody odbędzie się w piątek, a jego wyniki będą znane w poniedziałek.

RadioZET.pl/pap/maal