Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja zatrzymała pijanego rowerzystę. Wypił tak dużo, że...w alkomacie zabrakło skali

21.02.2019 18:04
xxx wiadomosci

Rowerzystę jadącego nieoświetlonym jednośladem zatrzymali policjanci w jednej ze świętokrzyskich miejscowości. Okazało się, że był po wpływem alkoholu, ale wypił go tak dużo, że w używanym przez funkcjonariuszy alkomacie zabrakło skali. Ostatecznie udało się go jednak przebadać.

Rowerzysta fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Korczyn (woj. świętokrzyskie). Tamtejsi policjanci postanowili interweniować, gdy zauważyli cyklistę jadącego na nieoświetlonym rowerze W trakcie rozmowy wyczuli, że „brak świateł” to nie jedyny problem 40– latka, który okazał się być pod wpływem alkoholu. 

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, w policyjnym urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. Wyskalowane na pomiar do 4 promili urządzenie wskazywało wynik powyżej tej wartości. Mundurowi wykonali jeszcze dwa badania, ale żadne z nich nie wskazało ostatecznego wyniku.

Zapadła więc decyzja, żeby rowerzystę poddać badaniu na urządzeniu na komisariacie. Tam alkomat wykazał, że mężczyzna ma w organizmie ponad 4,24 promila alkoholu trafił więc pod opiekę rodziny, a po wytrzeźwieniu odpowie za swoje zachowanie. 

RadioZET.pl/swietokrzyska.policja.gov.pl/MP

Oceń