Zamknij

Pożar w domu jednorodzinnym. Nie żyje jedna osoba. „Ciało było tak zwęglone...”

11.12.2019 15:09
Straż pożarna
fot. PAP

Starszy mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w gminie Bodzechów (woj. świętokrzyskie). Przyczynę powstania ognia ustalą pracujący na miejscu zdarzenia policjanci i prokurator.

Pożar wybuchł w środę około południa w miejscowości Broniszowice w gminie Bodzechów. Służby ratownicze zawiadomiła sąsiadka, która zobaczyła dym wydobywający się z jednego okien sąsiedniego budynku.

– Do pożaru doszło w murowanym jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Na drugiej kondygnacji paliło się wyposażenie pokoju. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i podjęliśmy akcję gaśniczą. Strażacy przeszukali też wnętrze budynku w poszukiwaniu osób poszkodowanych – opisywała przebieg akcji ratowniczej mł. bryg. Barbara Majdak z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli ciało starszego mężczyzny. „Ciało było tak zwęglone, że na razie nie znamy dokładnego wieku ofiary” – powiedziała Majdak. Dodała, że na razie nie jest także znana przyczyna powstania ognia. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP