Zabójstwo bez zwłok. Podejrzani z aktami oskarżenia

17.05.2019 14:49
Zabójstwo bez zwłok. Podejrzani z aktami oskarżenia
fot. Jan BIELECKI/East News

Prokuratura Okręgowa w Kielcach oskarża 35-letniego Łukasza K. o zabójstwo mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Za nieudzielenie pomocy zarzuty w tej samej sprawie usłyszał 30-letni Miłosz M. – donosi Polska Agencja Prasowa.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Sprawa może być powiązana z szemranym światem narkotyków. Zaginięcie 28-letniego mężczyzny zgłoszono w kwietniu 2017 roku. Choć minęło już dwa lata, do dziś nie udało się znaleźć mężczyzny. Śledczy badający sprawę zaginięcia uznali, że został zamordowany w miesiącu zaginięcia na terenie gminy Wąchock.

Związek ze sprawą mają dwie osoby zatrzymane w sierpniu 2017 roku.

Materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, w jaki sposób doszło do pobicia, a następnie zabójstwa pokrzywdzonego oraz innych ujawnionych w sprawie przestępstw, w szczególności dotyczących udzielania narkotyków. Pomimo wykonania szeregu czynności nie udało się odnaleźć miejsca ukrycia zwłok pokrzywdzonego. W świetle ustaleń śledztwa nie ulega wątpliwości, iż pokrzywdzony został pozbawiony życia.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach

Główny podejrzany podjął w toku śledztwa dwie próby ucieczki. Pierwszy raz – tuż po zatrzymaniu w sierpniu 2017 roku – uciekł z toalety budynku prokuratury w Skarżysku-Kamiennej. Jesienią ubiegłego roku próbował wyrwać się z konwoju prowadzącego go na rozprawę sądową w innej sprawie.

Podejrzany nie przyznał się do zabójstwa i udzielania narkotyków. Częściowo przyznał się do pozostałych zarzutów, których usłyszał aż siedem.

Drugi z oskarżonych, Miłosz M., jest z kolei podejrzany o udział w pobiciu, nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu i utrudnianie postępowania poprzez zacieranie śladów przestępstwa. On sam przyznał się jedynie częściowo do zacierania śladów morderstwa.

Zobacz także

Biegli psychiatrzy uznali w toku śledztwa, że oskarżeni mieli zdolność do „rozpoznania znaczenia czynów”. Łukasz K. pozostaje tymczasowo aresztowany, wobec Miłosza M. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Akt oskarżenia został przesłany do Sądu Okręgowego w Kielcach. Łukaszowi K. grozi dożywocie, Miłoszowi M. do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/Echodnia.eu