Zamknij

„Uważajcie na swoje pociechy”. Żmija ukąsiła chłopca w piaskownicy

Redakcja
21.08.2018 15:33
Świętokrzyskie. Żmija ukąsiła chłopca w piaskownicy
fot. Highlandtiercel/Wikimedia Commons/PD

W Daleszycach (woj. świętokrzyskie) podczas zabawy w piaskownicy mały chłopiec został ukąszony przez żmiję zygzakowatą. „Uważajcie na swoje pociechy” — zaapelowała w internecie matka rannego Olafa. W ostatnich tygodniach kieleccy lekarze odnotowali dziesięć przypadków zaatakowania przez węża.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podało „Echo dnia”, do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w piaskownicy na rynku w Daleszycach.

„Drodzy Rodzice! Wczoraj w godzinach wieczornych mojego synka Olafka ugryzła żmija w piaskownicy na rynku w Daleszycach! Uważajcie na swoje pociechy! Żmija była młodziutka więc prawdopodobnie może ich być tam więcej, ponieważ żmija rodzi młode od sierpnia do września. Nie piszę tego żeby narobić zamieszania, ale po to żeby Was przestrzec, bo uwierzcie, że nie chcielibyście przeżywać tego co ja przez wczorajszy wieczór i całą noc! Oczywiście sprawa została zgłoszona żeby już żadne Dziecko nie ucierpiało” — napisała w internecie Karolina, matka rannego Olafa.

Zobacz także

Gazeta dodała, że chłopiec po ukąszeniu trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik placówki Anna Mazur Kałuża poinformowała, że w ostatnich tygodniach do szpitala w Kielcach trafiło dziesięcioro pacjentów ukąszonych przez żmije. Aż troje z nich to dzieci.

Żmija zygzakowata to jedyny jadowity gatunek węża żyjący w Polsce. Atakuje, gdy czuje się zagrożona. Jej ukąszenia w okolice głowy, klatki piersiowej dzieci lub osób uczulonych na jad mogą powodować śmierć.

Zobacz także

Dowiedz się więcej:

Żmija zygzakowata kąsa ze strachu. Czy należy się jej bać?

Żmija zygzakowata: co zrobić, gdy ukąsi? [pierwsza pomoc]

RadioZET.pl/Echo Dnia/NK/PTD