Wypadek autobusu w Małopolsce. Zmarła druga osoba

05.09.2019 20:10
Wypadek autobusu w Małopolsce. Zmarła druga osoba
fot. PAP/Grzegorz Momot

Zmarła druga ofiara wypadku w Świniarsku – dowiedziało się Radio ZET. 11 poszkodowanych nadal przebywa w małopolskich szpitalach. 46-letni kierowca ciężarówki, który wjechał w autobus, usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informowano w poniedziałek, 33 osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia ciężarówki z autobusem w miejscowości Świniarsko koło Nowego Sącza. W wypadku zginął mężczyzna, a 19.00 osób trafiło do szpitali, w tym siedem w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Zobacz także

Wypadek autobusu

Do wypadku doszło po godzinie 10.00. Autobusem podróżowali między innymi  uczniowie w wieku od 15 lat wracający z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W wypadku uczestniczył też samochód osobowy, ale dwie osoby nim jadące nie odniosły żadnych obrażeń.

Zobacz także

W transporcie rannych brały udział trzy śmigłowce LPR i dziesięć karetek pogotowia. Na miejscu działało także 12 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Gorlicach i dwóch krakowskich szpitali.

Na miejsce wypadku dotarł wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zobacz także

Droga prowadząca przez Świniarsko była zablokowana do godzinie 17.00. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

 

RadioZET.pl/PAP