Zamknij

6-latka zniknęła rodzicom nad morzem. Przeszła plażą 8 kilometrów, do... Niemiec

24.07.2019 18:36
Plaża
fot. MARIAN SADKOWSKI/REPORTER

6-letnia dziewczynka zniknęła we wtorkowy wieczór z pola widzenia rodziców. Para odpoczywała na plaży w Świnoujściu. Dziewczynka przeszła wzdłuż wybrzeża osiem kilometrów, przekraczając polsko-niemiecką granicę.

Policja ze Świnoujścia donosi o odnalezieniu dziewczynki. Dziecko odpoczywało z rodzicami na plaży w Świnoujściu. Nagle kontakt z opiekunami się urwał.

We wtorkowy wieczór Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał niepokojące zgłoszenie od rodziców, którzy będąc na plaży w Świnoujściu, nagle stracili z oczu swoją 6-letnią córkę. Dzięki zaangażowaniu i współpracy funkcjonariuszy policji z Polski oraz Niemiec, dziewczynkę udało się szybko odnaleźć

st. post. Kamil Zwierzchowski, z KMP w Świnoujściu

Przez kilka godzin było bardzo nerwowo. Rodzice powiadomili policję, ale też WOPR. Nie udało się natrafić na ślad po dziewczynce. Dziecko namierzono dzięki współpracy polskich i niemieckich służb na wybrzeżu.

Policja apeluje o ostrożność opiekunów w czasie urlopu. Podczas ubiegłorocznych wakacji w woj. zachodniopomorskim miało miejsce 51 podobnych zgłoszeń.

RadioZET.pl/KMP w Świnoujściu