Antyterrorysta na imprezie wypadł przez okno. Komendanci do dymisji

Redakcja
21.06.2018 16:20
Ośrodek MSWIA ŚWINOUJŚCIE
fot. Google StreetView

Dowódca oddziału antyterrorystycznego wypadł przez okno. Miało to miejsce podczas imprezy w ośrodku MSWiA. Policjant nie przeżył wypadku. Po tym wydarzeniu minister Brudziński odwołał komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę.

Do tragedii doszło podczas imprezy policjantów w ośrodku MSWiA w Świnoujściu. Antyterrorysta miał spaść na głowę. W związku z tragedią lubuski komendant wojewódzki policji inspektor Jarosław Janiak oraz jego zastępca podinspektor Piotr Fabijański zostali odwołani.

Zobacz także

– W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego – napisano w komunikacie MSWiA.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z policyjnego Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA.

– Po zajęciach, w czasie wolnym od służby, doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł funkcjonariusz pełniący obowiązki dowódcy lubuskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo bada Prokuratura Okręgowa w Szczecinie –– powiedział mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Zobacz też:

RadioZET.pl/TVN24/pap/maal