Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

300+ dla seniora. Oto miasto marzeń dla emerytów!

29.12.2017 09:24
xxx wiadomosci

Wasi dziadkowie szukają miasta, w którym spokojnie spędzą czas emerytury? Oto i ono! Seniorzy w Świnoujściu dostaną po 300 złotych na leczenie. Wystarczy ukończyć 65. rok życia. 

300+ dla seniora. Oto miasto marzeń dla emerytów! fot. PAP
Zagłosuj

Jak oceniasz politykę senioralną rządu PiS?

Świnoujście (ponad 40 tysięcy mieszkańców) może pochwalić się na tle innych polskich miast rekordowym budżetem w wysokości około 480 milionów złotych. Pieniądze uzyskano dzięki wpływom z podatków od gazo–portu i modzie na polskie morze. Część budżetu ma trafić do seniorów.

– Każdy mieszkaniec naszego miasta, który skończy 65. rok życia dostanie raz w roku 300 złotych z przeznaczeniem na leczenie i poprawę kondycji fizycznej. Władze miasta na ten cel postanowiły na razie przeznaczyć 2,5 miliona złotych - mówi na portalu Fakt24.pl rzecznik Świnoujścia Robert Karelus.

Bonem 300+ będzie można płacić za wizytę u dowolnego lekarza bądź za masaż u fizjoterapeuty. – Po raz pierwszy bony trafią w ręce naszych seniorów w przyszłym roku. Jeśli nic nie pokrzyżuje nam planów, to wkrótce nasze Świnoujście może stać się miastem ludzi długowiecznych - dodaje rzecznik.

Z pomysłu władz cieszą się mieszkańcy Świnoujścia. Pieniądze planują wydać m.in. na prywatne wizyty u lekarza, by nie czekać w długich kolejkach.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/DG 

Oceń