Zamknij

300+ dla seniora. Oto miasto marzeń dla emerytów!

Redakcja
29.12.2017 09:24
300+ dla seniora. Oto miasto marzeń dla emerytów!
fot. PAP

Wasi dziadkowie szukają miasta, w którym spokojnie spędzą czas emerytury? Oto i ono! Seniorzy w Świnoujściu dostaną po 300 złotych na leczenie. Wystarczy ukończyć 65. rok życia. 

Zagłosuj

Jak oceniasz politykę senioralną rządu PiS?

Liczba głosów:

Świnoujście (ponad 40 tysięcy mieszkańców) może pochwalić się na tle innych polskich miast rekordowym budżetem w wysokości około 480 milionów złotych. Pieniądze uzyskano dzięki wpływom z podatków od gazo–portu i modzie na polskie morze. Część budżetu ma trafić do seniorów.

– Każdy mieszkaniec naszego miasta, który skończy 65. rok życia dostanie raz w roku 300 złotych z przeznaczeniem na leczenie i poprawę kondycji fizycznej. Władze miasta na ten cel postanowiły na razie przeznaczyć 2,5 miliona złotych - mówi na portalu Fakt24.pl rzecznik Świnoujścia Robert Karelus.

Zobacz także

Bonem 300+ będzie można płacić za wizytę u dowolnego lekarza bądź za masaż u fizjoterapeuty. – Po raz pierwszy bony trafią w ręce naszych seniorów w przyszłym roku. Jeśli nic nie pokrzyżuje nam planów, to wkrótce nasze Świnoujście może stać się miastem ludzi długowiecznych - dodaje rzecznik.

Z pomysłu władz cieszą się mieszkańcy Świnoujścia. Pieniądze planują wydać m.in. na prywatne wizyty u lekarza, by nie czekać w długich kolejkach.

RadioZET.pl/Fakt24.pl/DG