Zamknij

Kobieta postrzelona podczas spaceru promenadą. Policja szuka sprawcy

05.06.2019 11:00
Kobieta postrzelona podczas spaceru promenadą. Policja szuka sprawcy
fot. Albin Marciniak/East News

Do niebezpiecznego incydentu doszło we wtorek wieczorem, na promenadzie w Świnoujściu. Spacerująca kobieta nagle poczuła nieokreślone uderzenie – okazało się, że ktoś postrzelił ją w głowę, najprawdopodobniej z wiatrówki.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie napisał między innymi portal o2.pl.

Strzał padł na terenie promenady w Świnoujściu. Na szczęście kobiecie nic się nie stało.

Zobacz także

Incydent potwierdziła policja.

Policja bada sprawę

– Komenda Miejska Policji w Świnoujściu została powiadomiona około godziny 23.00 przez kobietę, że kiedy szła promenadą, została zraniona w głowę. Relacjonowała, że w pewnym momencie poczuła nieokreślone uderzenie – mówiła reporterom TVP Info oficer prasowa szczecińskiej policji, Alicja Śledziona.

Zobacz także

Spacerowiczka na szczęście nie ucierpiała – rana głowy okazała się powierzchowna. Kobieta o własnych siłach dotarła do swojego miejsca zakwaterowania i powiadomiła odpowiednie służby. Jej stan nie był poważny i nie wymagał hospitalizacji.

Zobacz także

Jak podkreślała w rozmowie z TVP Info nadkomisarz Śledziona, funkcjonariusze natychmiast zareagowali na wezwanie i obecnie próbują ustalić tożsamość sprawcy.

– Między innymi został sprawdzony teren w okolicy miejsca zdarzenia. Aktualnie trwają nadal czynności w tej sprawie, jest zbyt wcześnie, aby potwierdzić, że rana została spowodowana przez broń pneumatyczną – zaznaczyła policjantka.

 

RadioZET.pl/TVP Info/o2.pl