Zamknij

Tragedia w Świnoujściu. Nie żyją nastolatkowie, którzy wpadli autem do kanału

10.09.2019 21:27
Tragedia w Świnoujściu. Nie żyją nastolatkowie, którzy wpadli autem do kanału
fot. Robert Stachnik/ Reporter

Wydobyto ciała nastolatków z samochodu, który przed godziną 19:00 wpadł do kanału Piastowskiego w Świnoujściu - podaje Radio Szczecin. To chłopiec i dziewczyna w wieku 15 lat. Do zdarzenia doszło na wysokości przeprawy promowej "Karsibór". Mimo reanimacji, nie udało się ich uratować.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Samochód osobowy, wpadł do rzeki Świna przy ul. Pomorskiej – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak.

- O godz. 20.35 wydobyto z wody pierwszą osobę, drugą o godz. 20.42. Obie były reanimowane. - mówi Paulina Targaszewska z WSPR w Szczecinie. Niestety nie udało się ich uratować.

W aucie było dwoje 15-latków: dziewczyna i chłopak.

Zobacz także

Z pojazdu udało się natomiast wydostać 14-latkowi. Był wyziębiony, ale nic mu nie zagraża. Trafił do szpitala.

Świadkowie twierdzą, że wypadek mógł być spowodowany tzw. "kręceniem bączków" przez młodych ludzi - podaje "Głos Szczeciński".

Zobacz także

- Na miejscu pracowały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, a także Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz WOPR. Na miejsce udała się również specjalistyczna grupa ratownictwa nurkowego ze Szczecina. Nie mamy szczegółowej informacji co się stało. Wiemy tylko, że samochód wpadł do wody z drogi betonowej, bezpośrednio przy nabrzeżu. Jedna osoba się wydostała i przekazała informację, że w samochodzie znajdują się jeszcze dwie osoby i są pod wodą - przekazał Tomasz Kubiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

RadioZET.pl/ PAP/ RadioSzczecin/ GłosSzczeciński