Zamknij

Świnoujście. Samochód z nastolatkami wpadł do rzeki Świny przy ulicy Pomorskiej. Śledztwo ws. śmierci dwojga nastolatków prowadzi świnoujska prokuratura. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Samochód z trzema osobami wpadł we wtorek wieczorem do Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Jednej z osób – nastolatkowi – udało się wydostać na brzeg.

Na miejscu prowadzona była akcja ratunkowa, dwie osoby wydobyto z pojazdu, akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku.

prok. Biranowska-Sochalska

Dodała, że ciała dwojga małoletnich osób zostały zabezpieczone, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, powołani zostaną też biegli z zakresu medycyny sądowej.

Świnoujście: Samochód z nastolatkami wpadł do Świny. Śledztwo prokuratury 

Postępowanie prowadzone jest w sprawie – poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Śledczy prowadzą je pod kątem spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym – grozi za nie kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury, na miejscu przeprowadzono we wtorek oględziny miejsca zdarzenia i ciał wydobytych z samochodu osób. Trwa gromadzenie materiału dowodowego i ustalanie okoliczności zdarzenia. 

Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez „Głos Szczeciński”, młodzi ludzie – w wieku 14 i 15 lat – driftowali autem przy nabrzeżu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Głos Szczeciński