Zamknij

Nowe obostrzenia w Sylwestra 2021/22. Jakie zasady 31 grudnia?

Bartłomiej Chudy
07.12.2021 13:41
Obostrzenia od 15 grudnia. Rząd zamyka dyskoteki i kluby
fot. Jacek Bodzak/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. W drodze wyjątku będą one otwarte w noc sylwestrową, ale z limitami - w lokalach zamkniętych będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Nowe, bardziej surowe obostrzenia, zostaną wprowadzone przez rząd 15 grudnia. W reakcji na rozwój czwartej fali rządzący zdecydowali o zamknięciu dyskotek, klubów i innych obiektów z miejscem do tańczenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka ogłosili 7 grudnia na konferencji nowy pakiet obostrzeń.

Sylwester 2021/22. Nowe obostrzenia. Jakie zasady 31 grudnia?

W reakcji na rozwój czwartej fali najbardziej radykalną restrykcją jest zamknięcie z dniem 15 grudnia dyskotek, klubów i innych miejsc do tańczenia.

- Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 31 grudnia i 1 stycznia (będzie obowiązywało, przyp.) ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych – wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

RadioZET.pl

C