Zamknij

Sylwester TVP zmiażdżył konkurencję. Kurski pochwalił się wynikami [FOTO]

Redakcja
01.01.2019 01:39
Sylwester TVP zmiażdżył konkurencję. Kurski pochwalił się wynikami [FOTO]
fot. PAP

Prawie 70 tys. osób witało 2019 rok na zakopiańskiej Równi Krupowej podczas Sylwestra Marzeń z TVP. Wynikami oglądalności podzielił się na Twitterze Jacek Kurski. "Reszta się nie liczy" - dodał prezes TVP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z danych policji wynika, że na zorganizowanym terenie przy scenie około północy bawiło się blisko 40 tys. osób, a na terenie wokół imprezy zorganizowanej zebrało się dodatkowo 30 tys. osób. Ponadto sylwestrowicze witali Nowy Rok na licznych imprezach zorganizowanych na terenie Zakopanego. Wielu turystów witało także 2019 rok na tatrzańskich szlakach.

Podczas Sylwestra Marzeń z TVP na zakopiańskiej scenie wystąpili m.in. Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri oraz Modern Talking, a także Zenek Martyniuk, Sławomir i Kajra, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra i wielu innych artystów.

Sylwester Marzeń w TVP. Wyniki oglądalności 

Prezes TVP godzinę po rozpoczęciu zakopiańskiego "Sylwestra Marzeń" chwalił się wynikami oglądalności imprezy w stolicy polskich Tatr.

"Już po godzinie #SylwesterMarzeń i wszystko jasne. 7,5 miliona widzów, reszta się nie liczy" - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Tłumy mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przywitały Nowy Rok podczas plenerowego koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Górny Śląsk po raz czwarty był gospodarzem Sylwestrowej Mocy Przebojów, organizowanej przez telewizję Polsat.

Według informacji przedstawicieli Stadionu Śląskiego, koncert, podczas którego zabrzmiały m.in. słynne przeboje Abby i Boney M. oraz hity polskich artystów, zgromadził ponad 41,1 tys. osób.

RadioZET.pl/Twitter/PAP/DG