Zamknij

''Pseudoelity zazdroszczą Polakom sylwestra''. Burza po pasku w TVP

02.01.2020 22:41
Danuta Holecka
fot. Twitter.com

Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem to oczko w głowie prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. ''Wiadomości'' TVP1 od dwóch dni zachwycają się wysoką oglądalnością imprezy. W czwartek na pasku mogliśmy przeczytać, że ''pseudoelity zazdroszczą Polakom sylwestra". 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sylwester Marzeń w Zakopanem to „wspaniałe zwycięstwo” – napisał w Nowy Rok prezes TVP Jacek Kurski. Pod sceną na Równi Krupowej bawiły się tłumy Polaków. Kurski pochwalił się równie ogromną widownią, która zasiadła w sylwestrowy wieczór przed telewizorami.

Z wyników oglądalności opublikowanych przez Kurskiego wynika, że to Zenon Martyniuk był niekwestionowaną gwiazdą sylwestrowej nocy pod Tatrami. Sylwestra na antenie TVP2 oglądało przeciętnie 6,06 mln osób, a w szczytowym momencie - 8,01 mln. 

Z policyjnych danych wynika, że 28 tys. 700 osób witało Nowy Rok w strefie imprezy masowej przy sylwestrowej estradzie. Dodatkowo wokół sektorów zgromadziło się 38 tys. osób. 

''Wiadomości'' TVP o sylwestrze konkurencji: ''pseudoelity zazdroszczą Polakom sylwestra"

Sylwester Marzeń w Zakopanem to wciąż jeden z najważniejszych tematów w serwisach informacyjnych TVP Info. W czwartek ''Wiadomości'' TVP poszły o krok dalej. Na pasku mogliśmy przeczytać, że ''pseudoelity zazdroszczą Polakom sylwestra". 

Prowadząca serwis Danuta Holecka dodała, że nie każdemu podobał się sylwester organizowany przez TVP.

"Sylwester Marzeń" odniósł niekwestionowany sukces - ponad 8 milionów widzów przed telewizorami, dziesiątki tysięcy przed sceną.  Ale nie każdemu się to podobało. Naszą wspólną sylwestrową zabawą gardzą niektórzy celebryci. To już zresztą nie pierwszy przykład pogardy tak zwanych elit, wobec zwykłych Polaków

mówiła Holecka.

RadioZET.pl/Twitter/Wiadomości TVP