Zamknij
Prezes TVP Jacek Kurski  podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu "Sylwester Marzeń z Dwójką"
  • mid-22101044
  • mid-22101088
  • net-21c31089
  • 5 Zobacz
fot. PAP/Łukasz Gągulski

Z serca dziękuję widzom TVP za szóste z rzędu i piąte pod Tatrami wspaniałe zwycięstwo Sylwestra Marzeń 2021/22, ze średnią widownią 6 mln 100 tys., w piku 8 mln 140 tys. - napisał 1 stycznia na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. "Piki zakażeń będą równie imponujące" - odpowiadają mu internauci oburzeni tak dużą imprezą organizowaną, gdy dziennie z powodu COVID-19 umiera pół tysiąca osób.

"Sylwester Marzeń" zorganizowany przez TVP w Zakopanem oglądało na żywo - zdaniem policji - 40 tys. osób, przed telewizorami - jak podkreślił na Twitterze Jacek Kurski - 8,1 mln widzów przed północą. "Z serca dziękuję widzom Telewizji Polskiej za 6. z rzędu i 5. pod Tatrami wspaniałe zwycięstwo Sylwestra Marzeń 2021/22, ze średnią widownią 6,1 mln, w piku 8,14 mln widzów (ok. 22.30 na Maryli i Sarze James). Dziękujemy!" - napisał prezes TVP.  Dodał przy tym, że "Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu" miała średnią oglądalność "2,62 mln widzów, a pik 3,29 mln".

"Dziękuję ekipie TVP, reżyserom, produkcji, realizacji, choreografii, budowniczym imponującej sceny, obsłudze światła, dźwięku, scenografii, makeupowi, fryzjerom, stylistom, ochronie i wszystkim, którzy przestrzegając limitów reżimu epidemicznego stworzyli to wspaniałe widowisko" - napisał Kurski.

Pod wpisem posypały się jednak krytyczne komentarze. "Piki zakażeń będą równie imponujące", "no, to teraz czekamy na efekty tego waszego sylwestra. Dzisiaj 500 zgonów. Ile będzie za 1-2 tygodnie?", "koronaparty 2021/2022", "na Titanicu też grała muzyka" - to tylko niektóre z nich. Wielu internautów dodaje też, że 2022 rok będzie ciężkim rokiem dla Polaków i "zamiast puszczać disco polo, te pieniądze mogły pójść na służbę zdrowia".

Policja podsumowuje sylwestra w Zakopanem

Policja podkreśla, że na terenie imprezy organizowanej przez TVP nie doszło do poważnych zdarzeń, ale w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych bójek i awantur. Zatrzymano kilkanaście osób. Zdarzenia nasiliły się po godzinie pierwszej, kiedy zakończył się koncert z udziałem gwiazd. W całym powiecie tatrzańskim od godz. 18 do 3 policja odnotowała 107 różnego typu interwencji.

- Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a w innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się bez nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania trzech wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzewani są m.in. o znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty – podsumował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

RadiZET.pl/PAP