Gigantyczne tłumy przywitały Nowy Rok w Zakopanem. Policja zatrzymała mężczyznę, który chciał wtargnąć na scenę

Redakcja
01.01.2018 03:02
Sylwester Zakopane
fot. East News

80 tys. osób witało 2018 rok na zakopiańskiej Równi Krupowej –- oceniła policja. Zatrzymano mężczyznę, który chciał wtargnąć na sylwestrową scenę. W Zakopanem odbywał się „Sylwester Marzeń” z TVP2.

„W wydzielonym sektorze przy wielkiej sylwestrowej estradzie bawiło się 10 tys. osób, ale wokół zebrało się dodatkowo 70 tys. sylwestrowiczów. Impreza przebiega spokojnie, dotychczas zatrzymaliśmy jedną osobę, która naruszyła nietykalność cielesną ochroniarza” -– powiedziała PAP rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska.

Ochroniarz imprezy odbywającej się na Równi Krupowej chciał sprawdzić identyfikator mężczyzny, który przebywał w strefie zamkniętej, przeznaczonej tylko dla organizatorów imprezy. Mężczyzna odepchnął i uderzył ochroniarza, po czym zaczął uciekać próbując wtargnąć na scenę. Został zatrzymany przez służby porządkowe i przekazany policji. Podejrzany to 35-letni Polak stale mieszkający w Anglii.

„W poniedziałek mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty, bo naruszenie nietykalności cielesnej służby porządkowej w trakcie imprezy masowej to przestępstwo za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności” –- wyjaśniła Szopińska.

Pod Giewontem wystąpili: Luis Fonsi, Sławomir Zapała, Modern Talking, Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Rafał Brzozowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Norbi, DJ Gromee, Ania Wyszkoni, zespoły "Wanda i Banda", "Kombi", "Red Lips" i "Bolter" oraz największe gwiazdy disco polo: Zenona Martyniuka i zespół "Bayer Full".

Autor: Szymon Bafia/PAP