Zamknij

Nie żyje Sylwia Kurzela, dziennikarka z Łodzi. "Charyzmatyczny głos"

26.09.2022 11:28

Sylwia Kurzela, dziennikarka Eska Łódź, zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek - podał serwis Press.pl. Od trzech lat zmagała się nowotworem jajnika.

Sylwia Kurzela
fot. ESKA Łódź News/Facebook

O śmierci swojej redakcyjnej koleżanki podało radio Eska w poniedziałek. "Optymistka, znakomita dziennikarka, charyzmatyczny głos" - napisano we wspomnieniu.

Dodano: "Zostawiła po sobie ogromną pustkę, której - wiemy to doskonale - nic nie będzie w stanie zapełnić. Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem".

Sylwia Kurzela nie żyje. Dziennikarka walczyła z rakiem

Serwis Press.pl przypomniał, że od 2019 r. Sylwia Kurzela zmagała się z nowotworem jajnika. Dziennikarka organizowała zbiórki na pokrycie kosztów leczenia.

"Podobno mam dużo dobrej energii, którą potrafię przekazać ludziom przez fale eteru. Chciałabym to robić nadal. Niestety, dwa lata temu, w styczniu 2019 roku dowiedziałam się, że mam raka jajnika" - pisała w sieci.

Tak jej walkę z chorobą wspominali koledzy z radia Eska: "Gdy u naszej Sylwii zdiagnozowano nowotwór jajnika z przerzutami, byliśmy załamani, a Ona nas pocieszała i zapewniała, że da radę. I dawała. Po pierwszej serii chemioterapii choroba na chwilę się zatrzymała, ale później uderzyła z podwójną siłą".

"Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem. Sylwio - byłaś, jesteś i na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci" - dodano.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Press.pl