Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sylwia Spurek rezygnuje z funkcji zastępcy RPO. Dołączy do Wiosny Biedronia?

27.02.2019 22:57
xxx wiadomosci

Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równego traktowania dr Sylwia Spurek złożyła rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji z dniem 28 lutego 2019. Spurek o swojej decyzji poinformowała także na Facebooku.

Sylwia Spurek rezygnuje z funkcji zastępcy RPO. Dołączy do Wiosny Biedronia? fot. RzecznikPrawObywatelskich

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- No dobrze, stało się, podjęłam decyzję. Jutro jest ostatni dzień pełnienia przeze mnie funkcji Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez ostatnie trzy i pół roku byłam odpowiedzialna za sprawy dotyczące równego traktowania i kwestie dotyczące prawa administracyjnego i gospodarczego. Dziękuję wszystkim tym, z którymi miałam honor pracować w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Sylwia Spurek. 

- Jutro kończy się moja misja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Ale prawa człowieka to moja pasja. A służba publiczna wpisana jest w moje DNA - dodała.

Spurek nieoficjalnie łączona jest z partią Wiosna Roberta Biedronia. W najbliższych dniach ma ogłosić przyłączenie się do nowego ugrupowania oraz swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Spurek jest doktorem nauk prawnych, radczynią prawną i legislatorką.

Od 1999 r. jest zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka. Była stypendystką Legal Fellowship Program i uczestniczką zajęć International Women's Human Rights Clinic, City University of New York. Jest współzałożycielką Fundacji Klinika Rządzenia.

W latach 2002-2005 pracowała jako prawniczka w Sekretariacie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

RadioZET.pl/Facebook/PAP/BM

Oceń