Zamknij

Była zastępczyni RPO w szeregach Wiosny Biedronia

Redakcja
01.03.2019 13:42

Lider Wiosny Robert Biedroń powitał w piątek w swoim ugrupowaniu byłą zastępczynię RPO Sylwię Spurek. „Wiosna ma szansę zrealizować wiele postulatów, o które walczyli rzecznicy praw obywatelskich” – przekonywał polityk. Wyraził też nadzieję, że Spurek to „przyszła gwiazda” rządu Wiosny.

Była zastępczyni RPO w szeregach Wiosny Biedronia
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Cieszę się, że rzecznik praw obywatelskich (Adam Bodnar) stworzył tak świetną drużynę i cieszę się, że osoby, które wcześniej współpracowały z panem rzecznikiem, dzisiaj będą współpracowały z Wiosną. Wiosna dzisiaj ma szansę zrealizować bardzo wiele postulatów, o które rzecznik praw obywatelskich, nie tylko Adam Bodnar, ale wcześniejsi również walczyli – mówił Biedroń na konferencji prasowej zwołanej przed gmachem kancelarii premiera w Warszawie.

Zobacz także

Jak poinformował, Spurek będzie zajmowała się w Wiośnie „kwestiami społecznymi”.

„Przyszła gwiazda naszego rządu pani minister Sylwia Spurek”

Była zastępczyni RPO zapowiedziała, że od poniedziałku zabierze się do pracy dla Wiosny i rozpocznie budowę zespołu „ekspertów i ekspertek, którzy będą pracować nad pakietem ustaw, które Wiosna złoży swojego pierwszego dnia (w Sejmie) do laski marszałkowskiej”.

Zobacz także

Biedroń wśród projektów ustaw dotyczących sfery społecznej, które złoży Wiosna, wymienił te dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przerywania ciąży, in vitro, rzecznika praw pacjenta oraz polityk adresowanych do osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz także

– Za cały ten pakiet polityk społecznych będzie odpowiadała dziś w Wiośnie osoba co do której kompetencji, zaangażowania, doświadczenia nie ma najmniejszych wątpliwości, mam nadzieję, że także przyszła gwiazda naszego rządu pani minister Sylwia Spurek – podkreślił.

RadioZET/PAP/JZ