Zamknij

Przekop Mierzei Wiślanej – symboliczny początek. Prezes PiS o inwestycji

Redakcja
16.10.2018 13:24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister Marek Gróbarczyk symbolicznie zainaugurowali budowę przekopu Mierzei Wiślanej. – Ostatecznie na tych ziemiach mamy pełną suwerenność, bo wiadomo, kto nie chciał się na to godzić – mówił Kaczyński w miejscu planowanej inwestycji.

Przekop Mierzei Wiślanej – symboliczny początek. Prezes PiS o inwestycji
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Będziemy mogli robić tutaj to, co jest potrzebne Polsce, potrzebne temu regionowi i nikt nie będzie w stanie nam w tym przeszkodzić – mówił Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że jest „kwestią kilku tygodni” uzyskanie dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Bo choć Prawo i Sprawiedliwość chciałoby wystartować z inwestycją jeszcze w tym roku, to wciąż nie ma wszystkich wymaganych pism. Brakuje m.in. decyzji środowiskowej, która jest potrzebna, by uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie prac.

Mimo to Jarosław Kaczyński zapewniał:

– Można powiedzieć, że się udało, bo kiedy już budowa się rozpocznie, będzie można powiedzieć, że klamka zapadła. Że ten kanał powstanie – powiedział prezes PiS.

Zobacz także

Jak dodał, budowa ma też rozwiązać problemy Elbląga.

– Elbląg powinien być portem uzupełniającym wobec portu gdańskiego i gdyńskiego. Ale portem znaczącym i to z całą pewnością przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego i rozwoju gospodarczego całego regionu – mówił Kaczyński. – To jest ten cel główny – podkreślił prezes PiS.

Zobacz także

Otwarcie Kanału na Mierzei Wiślanej planowane jest na 2022 rok.

RadioZET.pl/PAP/LK/JŚ