Zamknij

Syn byłej premier Szydło chodzi po kolędzie. Parafianie go cenią

Redakcja
10.01.2019 13:23
Syn byłej premier Szydło chodzi po kolędzie. Parafianie go cenią
fot. Karol Porwich/East News

Syn byłej premier Beaty Szydło widziany był przez „Super Express” we wsi Buczkowice (województwo śląskie), w okolicach Szczyrku. Młody duchowny wraz z ministrantami wizytował swoich parafian po kolędzie. Tymoteusz Szydło pełni posługę kapłańską w lokalnej parafii Przemienienia Pańskiego od połowy 2017 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Syn byłej premier odwiedzał mieszkańców Buczkowic od rana. „Super Expressowi” udało się porozmawiać z kilkoma z nich na temat działalności księdza Tymoteusza Szydło.

– To jest bardzo w porządku, dobry ksiądz – ocenił go jeden z mieszkańców, Tadeusz Zabłuda. Jak mówił w rozmowie z dziennikarzami gazety, Tymoteusz Szydło pierwszy raz wizytował jego dom po kolędzie.

„Jest bardzo mądrym księdzem i człowiekiem”

– Bardzo ciekawie się nam rozmawiało. Ma dobre kazania. W dodatku dużo robi dla dzieci. Prowadzi scholę. Niedawno koncert dzieciakom zorganizował. Ciągle się też kształci. Byle tak dalej – dodawał parafianin.

Zobacz także

– Chodzę do kościoła co tydzień. Powiedziałbym, że jest bardzo mądrym księdzem i człowiekiem. Polityką nie zajmuje się wcale, tylko parafią, a dzieci to po prostu do niego lgną – podkreślał w rozmowie z „Super Expressem” inny mieszkaniec Buczkowic, pan Józef.

Zobacz także

Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie 27 maja 2017. W uroczystości uczestniczyła wówczas premier Beata Szydło oraz jej mąż.

RadioZET/Super Express/JZ