Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Syn Donalda Tuska stanie przed komisją śledczą ws. Amber Gold

08.03.2017 12:37
xxx wiadomosci

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha syna Donalda Tuska, Michała. Członkowie komisji przegłosowali ten wniosek zaledwie jednym głosem sprzeciwu. - To polityczna decyzja - argumentował poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej, który nie zgadzał się na przesłuchanie.

Wassermann Suski fot. PAP

Decyzję ws. wezwania Michała Tuska poprzedziła dłuższa wymiana zdań między Krzysztofem Brejzą, który się jej sprzeciwiał a innymi członkami komisji. Według posłów partii opozycyjnych przesłuchanie to decyzja polityczna, która zbiega się z terminem wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. - Informacja o przesłuchaniu syna ma mu zaszkodzić - mówią członkowie PO.

- To pana wywody rzucają podejrzenia i cień na osobę Michała Tuska i jego powiązania nie wiadomo z czym - zwróciła się do Brejzy szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann.

Jak podkreśliła, Michał Tusk to świadek, który istotnie przewija się w materiałach. - Nikt nie ocenia jego roli, a wręcz przeciwnie, uważam, że wskazany jest daleko posunięty umiar, właśnie dlatego, że jego rola jest specyficzna - mówiła. - Rzadko zdarza się, aby syn premiera pracował w tak skandalicznej firmie, przekręciarskiej i to jest fakt - zaznaczyła przewodnicząca komisji śledczej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przesłuchanie odbędzie się najwcześniej na przełomie maja i czerwca. Syn Donalda Tuska był zatrudniony w liniach lotniczych OLT Express, które należały do Amber Gold. Twórcy piramidy finansowej Marcin i Katarzyna P. mają zostać przesłuchani przez komisję za trzy tygodnie. Zgodził się na to sąd, bo oboje przebywają w areszcie. Podejrzani, jak zapowiedzieli ich pełnomocnicy, nie będą chcieli rozmawiać z posłami.

RadioZET.pl/PAP/jok/DG

Oceń