Zamknij

Syn Julii i Andrzeja Przyłębskich został dyrektorem w banku Pekao

Redakcja
27.06.2018 07:23
Syn Julii i Andrzeja Przyłębskich został dyrektorem w banku Pekao
fot. Jacek Domiński/Reporter/East News

Marcin Przyłębski dostał ważną funkcję w Pekao S.A. – podaje „Newsweek”. To syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora RP w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego. Tygodnik podaje, że Marcin Przyłębski został dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao S.A. w listopadzie 2017 roku. 

„Newsweek” podaje, że syn prezes Trybunału Konstytucyjnego i ambasadora RP w Berlinie dostał stanowisko dyrektora w banku Pekao S.A. Wcześniej przez 10 lat syn Julii i Andrzeja Przyłębskich pracował  Biurze Obsługi Inwestorów ratusza w Poznaniu. 6 lat nim kierował. Współpracował wówczas z obecnym prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem oraz z Ryszardem Grobelnym, który pełnił tę funkcję wcześniej. 

Zobacz także

Doniesienia gazety skomentowało Biuro Prasowe Pekao S.A. W oświadczeniu napisano, że Marcin Przyłębski „posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami”. W komunikacie zaznaczono, że Przyłębski  „od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich”. Nie podano do wiadomości publicznej jego zarobków.

RadioZET.pl/Newsweek/KM