Zamknij

W domu znaleziono rozkładające się zwłoki 2-latki. Policja zatrzymała ojca

24.06.2022 15:04
W Szabdzie znaleziono ciało małej dziewczynki
fot. GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRES GRUPA/Polska P/Zdj. ilustracyjne

W jednym z domów w miejscowości Szabda koło Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) ekipa remontowa znalazła martwą dziewczynkę w wieku około dwóch lat. Wstępnie ustalono, że zmarła około dwa tygodnie temu. Policja zatrzymała w piątek ojca dziecka.

Policja otrzymała w czwartek około godz. 18 zgłoszenie od właścicielki domu jednorodzinnego, że znaleziono w nim ciało dwuletniego dziecka. Kobietę zaalarmowali pracownicy, którzy przyjechali przeprowadzić remont. Prokuratura w Brodnicy wszczęła śledztwo w kierunku art. 148 § 1 Kodeksu karnego, czyli pozbawienia życia.

Dom był prawdopodobnie wynajmowany rodzinie dziecka. Policjanci na miejscu nikogo jednak nie zastali. Lekarz potwierdził, że w środku znajdują się zwłoki dziecka w stanie znacznego rozkładu. - Dziecko leżało na łóżku. Prawdopodobnie jest to dziewczynka - powiedziała Agnieszka Łukaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, cytowana przez tvn24.pl.

Szabdzie. W domu jednorodzinnym znaleziono zwłoki dziecka

Okazało się, że dziecko nie żyje od około dwóch tygodni. Wstępne wyniki sekcji zwłok mają być znane jeszcze w piątek. 

Policja zatrzymała ojca dziecka. Prokurator Jarosław Kilkowski, naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu, poinformował w rozmowie z polsatnews.pl, że mężczyzna w chwili, gdy przyjechali po niego policjanci był pod wpływem alkoholu i zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje. Zatrzymany miał pod opieką inne dziecko. 

Śledczy mają też przesłuchać matkę dziewczynki, ale na razie nie jest to możliwe ze względu na stan jej zdrowia. Kobieta jest obecnie w połogu. 

Prokuratura zastrzegła, że na razie nie może udzielać bliższych informacji o sprawie. O znalezieniu dziecka jako pierwszy poinformował portal rmf24.pl.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/TVN24/PAP 

C