Zamknij

Znaleziono zwłoki dwóch braci. Mieszkali w niedalekim sąsiedztwie

08.04.2021 15:53
Policja, ambulans
fot. Damian Klamka/East News

Zwłoki dwóch braci odnaleziono w sąsiadujących ze sobą domach w Szaflarach na Podhalu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tajemniczej śmierci mężczyzn. 

Bracia mieszkali samotnie w dwóch różnych domach we wsi Szaflary w województwie małopolskim. Rodzina zaniepokojona brakiem kontaktu z 45-latkiem poprosiła sąsiadów, aby sprawdzili, co się dzieje z mężczyzną. W domu odnaleziono zwłoki. 

Sąsiedzi zaalarmowali o sprawie policję. Funkcjonariusze chcąc powiadomić rodzinę ustalili, że w niedalekim sąsiedztwie mieszka brat zmarłego. Drzwi od budynku były jednak zamknięte. - Okazało się, że i 41-latka dawno nikt nie widział [...] Na piętrze odnaleziono ciało - powiedziała asp. sztab. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Szaflary. Zwłoki dwóch braci w sąsiadujących ze sobą domach

Na miejscu przez kilka kolejnych godzin trwały czynności procesowe z udziałem i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Na chwilę obecną nie ma przesłanek, aby do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie. Jak podaje ''Gazeta Krakowska'', pod uwagę brane są różne powody, w tym także alkohol.

Na polecenie prokuratora ciała obu mężczyzn zostały zabezpieczone do sekcji, która da odpowiedź na pytanie o przyczyny zgonu. Dokładne okoliczności śmierci braci z Szaflar wyjaśnią prowadzone w tych sprawach śledztwa.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/Policja