Zamknij

Nauczycielka religii z Szamotuł zamordowana. Policja zatrzymała jej 20-letniego syna

29.09.2021 18:28
Policja
fot. ilustracyjne. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci nauczycielki z Szamotuł w woj. wielkopolskim. Śledczy nie informują na razie o szczegółach zdarzenia. W sprawie zatrzymano 20-letniego syna kobiety. 

Zwłoki Marioli K.,  nauczycielki z Szamotuł, zostały znalezione we wtorek 28 września. Poznańska "Gazeta Wyborcza" poinformowała w środę, że w związku ze sprawą zatrzymany został 20-letni syn kobiety.

– Od rana napływają od rodziców wyrazy współczucia i żalu. Dzieci płaczą. Odeszła serdeczna koleżanka – powiedział Wojciech Kaczmarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Mariola K. pracowała w niej od ponad 20 lat.

Śmierć nauczycielki z Szamotuł. Zatrzymano jej 20-letniego syna

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że ze względu na dobro sprawy na razie nie będzie komentował dotychczasowych ustaleń poczynionych w związku ze śmiercią kobiety. 

Na razie wiadomo, że ciało nauczycielki religii odkryto w jej mieszkaniu. Według nieoficjalnych ustaleń "Wyborczej" we wtorek wieczorem policjanci zauważyli w centrum Szamotuł 20-letniego syna nauczycielki. Młody mężczyzna miał się dziwnie zachowywać. Gdy policjanci chcieli go wylegitymować, zaczął uciekać.

20-latek wbiegł do kamienicy, w której mieszkał z matką, a potem do mieszkania. Tam funkcjonariusze ujawnili zwłoki. Zatrzymany mężczyzna był trzeźwy.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PAP