Zamknij

Napadli na ludzi, pobili metalową rurką i grozili, że zabiją. Usłyszeli zarzuty

11.04.2021 16:40
Szastarka, zarzuty po pobiciu ludzi przez 17-latka i 26-latka
fot. screen Lubelska Policja

Nawet osiem lat więzienia grozi 26-latkowi i 17-latkowi, którzy zaatakowali metalową pałką mieszkańców na posesji w Szastarce (woj. lubelskie). Obu napastnikom towarzyszył 16-latek z nożem w ręku, który również nie powstrzymał się od agresji.

Policja interweniował po awanturze w Szastarce. Do agresji w wykonaniu 26-latka i wchodzącego w dorosłość kolegi doszło 3 kwietnia późnym wieczorem. Po zgłoszeniu szybko na miejsce skierował się na patrol policji z pobliskiego Kraśnika. Jak podali mundurowi, agresorzy zaczepili idących mężczyzn w wieku 21 i 28 lat w towarzystwie kobiet. Wyskoczyli z pojazdu, gdy doszło do obraźliwych krzyków.

"We wnętrzu zaparkowanego pojazdu - jak później ustalono – znajdowali się 26-latek oraz dwóch nastolatków w wieku 17 i 16 lat. Podjechali oni na posesję za grupą osób i zaczęli grozić im pozbawieniem życia, a widząc zamkniętą bramę 26-latek zaczął demolować ogrodzenie metalową rurką" – relacjonują policjanci.

Szastarka. Zaatakowali znajomych metalową pałką, 16-latek kopał mając nóż w ręku

Dodają, że agresywny 26-latek doskoczył do bramy, przez którą uderzył metalową rurką 28-latka. Ustalono, że w tym czasie 16-letni kompan agresorów trzymał w ręku nóż. Najstarszy z awanturników uderzył rurką kolejnego z mężczyzn, a następnie już cała trójka - po sforsowaniu bramy - zajmowała się kopaniem pokrzywdzonych. Nie przestraszyli się nawet reakcji osób postronnych. Dopiero po pewnym czasie napastnicy odjechali.

"Przybyły na miejsce patrol wezwał pogotowie ratunkowe, pobici mężczyźni trafili do szpitali. W dalsze działania włączyli się kraśniccy kryminalni. Policjanci ustalili napastników. 17- i 26-latek odpowiedzą za pobicie i spowodowanie obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu oraz groźby pozbawienia życia, ponadto 26-latek odpowie za zniszczenie ogrodzenia na kwotę 2000 złotych" – podaje Lubelska Policja.

Obu agresorom grozi do 8 lat więzienia, sąd w Kraśniku zgodził się na 2-miesięczny areszt tymczasowy. Z kolei o losie 16-latka rozstrzygnie dalsze postępowanie, pozwoli ono również ustalić wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Lubelska Policja